Про Code Club

Наша мета полягає в тому, щоб надихнути нове покоління та підвищіти інтерес до комп'ютерної науки і цифрових рішень.

Code Club UA – це всеукраїнська мережа безкоштовних факультативних волонтерських клубів кодування для дітей 9-11 років.

Ми створили проект, в межах якого наші волонтери навчають дітей писати комп’ютерні програми у вільний від уроків час. Засідання клубів відбуваються один раз на тиждень у школах, бібліотеках або будинках дитячої творчості і тривають одну годину. У Code Club діти вчаться програмувати, створюючи комп’ютерні ігри, анімацію і веб-сайти. Програма передбачає створення одного проекту за один урок.

Програма Code Club має 4 рівні, кожен з яких є складнішим за попередній і складається з набору проектів та завдань. Виконання цих завдань не лише передбачає набуття знань та практичних вмінь, але й стимулює дітей до використання власної уяви в процесі створення креативних проектів. На перших двох рівнях (Terms 1 & 2) ми вчимося основам програмування на базі мови Scratch. Третій рівень (Term 3) присвячено вивченню базових понять HTML and CSS. На четвертому рівні діти знайомляться з мовою Python.

Code Club було створено у Великій Британії веб-дизайнером Клер Саткліф і програмістом Ліндою Сандійк у квітні 2012 року. Тепер Code Club існує вже у 32 країнах світу, від США і Бразилії до Австралії і Нової Зеландії. Сподіваємося, українські школярі та волонтери також оцінять переваги програм Code Club та стануть їх активними учасниками.

Ми б хотіли відкрити клуби програмування Code Club в усіх школах України - це приблизно 19 з половиною тисяч закладів. Це складне завдання, але разом з вами ми зможемо його подужати!

Створення і поширення Code Club – важлива справа і тяжка праця. Можливо, ви б хотіли нас підтримати?

502 Локацій Code Club в Україні, навчають більш ніж 6902 дітей!

Наша філософія.

Code Club – це веселі і креативні заняття. Для нас дуже важливо, аби діти отримували задоволення від перебування у Code Club і не сприймали його як ще один шкільний урок. Під час роботи над проектами вони повинні відчути себе господарями за комп’ютером і зрозуміти, що це вони керують ним, а не навпаки.

Інші переваги Code Club, такі як розуміння логіки комп’ютерних програм чи накопичення досвіду у кодуванні, є другорядними у порівнянні з двома вказаними вище. Ми прагнемо, аби діти набували знань з практичного досвіду під час створення проектів, а не завдяки вивченню дидактичного матеріалу.

92% РОЗВАГ!

Проекти Code Club написані програмістами, які протестували їх разом з дітьми у 20 пілотних школах. Коли засновники проекту попросили дітей з цих шкіл оцінити заняття, ті відповіли, що вони на 92% складаються з розваг. А це означає, що вони їм подобаються!

Чого ми навчаємо

Наразі ми готуємо пакет робочих матеріалів українською, тому поки пропонуємо вам ознайомитися з англомовною версією.

Рівень перший: Scratch

На цьому рівні ми запрошуємо вас у подорож інтерфейсом Scratch. На вас чекає три ступені складності. У рамках проекту ви створите ігри та анімацію. Впоравшись із базовими вправами цього рівня, ви зможете перейти до більш складних завдань наступних рівнів.

Рівень другий: Hard Scratch

На цьому рівні ви зможете поглибити здобуті раніше знання зі Scratch. Ми навмисне зробили навчальні плани другого рівня дуже гнучкими, щоб ви змогли пристосувати їх під ваші потреби, аби закріпити і покращити набуті вміння. Завдання на цьому етапі потребують креативного підходу до вирішення проблем.

Рівень третій: HTML & CSS

На цьому рівні діти у вашому клубі ознайомляться з веб-блоками і навчаться конструювати власні веб-сайти.

Рівень четвертий: Python для початківців

Ви ознайомите своїх учнів зі справжнім програмуванням. На цьому рівні діти отримають базові уявлення про серйозну мову програмування Python у цікавій формі.

Навіщо дітям вчитися кодувати?

Вміння писати програми для комп’ютера – важлива навичка для тих, хто живе у цифрову епоху. Недостатньо просто користуватися технологіями – слід розуміти, як вони працюють.

Навчання у Code Club зовсім не означає, що в майбутньому ви обов’язково мусите стати програмістом. Вміння писати код розвиває здатність критично мислити і швидко знаходити вирішення будь-якої проблеми, пов’язаної, в першу чергу, з точними та природничими науками і технологіями.

Читати на цю тему:

Дізнайтеся більше у нашому блозі

Преса про нас

Відкрити клуб

Дізнайтеся, як взяти участь у організації клубу.

Брати участь

Наша команда

Зустрічайте прекрасні люди, які працюють у Code Club.

Наша команда

Найчастіші запитання

У вас є питання? Перевірте відповіді в наших FAQ's.

FAQ's