Експерти розповіли про кібербезпеку дітей на вебінарі, що відбувся за підтримки ТАСКОМБАНК

Експерти розповіли про кібербезпеку дітей на вебінарі, що відбувся за підтримки ТАСКОМБАНК

А що ви знаєте про медіаграмотність та кібербезпеку дітей? Щоб детальніше познайомити бітьків з цією темою та розповісти, як убезпечити дітей в Інтернеті, експерти провели відкритий вебінар. Ініціаторами стали Code Club Україна, EscapeLab та бізнес-ком’юніті для жінок в IT і digital - WTECH Ukraine, за підтримки ТАСКОМБАНК.

Анастасія Дьякова, радник з питань безпечного Інтернету для кожної дитини при Міністрі цифрової трансформації України, розповіла про ризики, з якими дитина може зіштовхнутись онлайн, і надасть покрокову інструкцію щодо створення безпечного онлайн-простору для дітей.

Марія Скакун, Senior Associate and Business Developer at Avitar Law Company, повідомила про обробку та захист персональних даних, про користування соцмережами в дитячому віці, а також про дітей-блогерів та їхній заробіток.

Вікторія Любаревич-Торхова, нейропсихолог когнітивного розвитку, пояснила, як захистити дітей від небезпеки, яка може чатувати на них у соцмережах, як навчити їх правилам онлайн-спілкування, як вберегти дітей від кібербулінгу тощо.

Експерти зійшлися у думці, що найперше тема стосується батьків, адже знаючи основи інформаційної гігієни та розуміючи їх важливість, вони передають цей досвід своїм дітям. Так можна убезпечити себе від непотрібної та деструктивної інформації, а головне – подбати про безпечне перебування своїх дітей у мережі.

Сьогодні Інтернет надає безліч можливостей для саморозвитку, навчання, вдосконалення. Саме з цією метою і потрібно використовувати гаджети, особливо молодшому поколінню. Але спочатку подбати про їхню безпеку. Для цього запитайте себе: чи достатньо маєте знань щодо кібербезпеки дітей?

Орієнтиром стане покрокова інструкція:

  • Дитини не повинно бути в соцмережах до 13 років.

  • Має бути встановлений "батьківський контроль" – програми, що блокують небажаний контент.

  • Треба знати, чим користується дитина в онлайні.

  • Створити правило, що дитина не спілкується з незнайомцями в Інтернеті й не ходить на зустрічі з тими, кого в реальності не знає, без супроводу батьків.

Команда Code Club Україна підтримує позицію експертів та наголошує на тому, що сучасні технології й можливості мають використовуватися з користю. Як отримати максимум знань, навичок та задоволення від них – демонструє практика онлайн-занять з програмування Всеукраїнської мережі безкоштовних клубів програмування для дітей Code Club Україна.