Онлайн освіта для дітей 2020: виклики і рішення

Онлайн освіта для дітей 2020: виклики і рішення

В Україні провели панельну дискусію про онлайн-освіту для дітей в сучасних реаліях, на якій обговорили плюси та мінуси дистанційного навчання. Захід «Онлайн освіта для дітей 2020: виклики і рішення» відбувся 18 серпня з прямою трансляцією на YouTube і викликав величезний інтерес з боку батьків та освітян. Ініціатором обговорення виступили наші партнери – EscapeLab, за підтримки Code Club Україна та INVERIA flow space.

Фахівці з питань освіти, провідні психологи, коучі, бізнесмени та бізнесвумен, які стали спікерами дискусії, допомагали батькам сформувати об'єктивну оцінку переваг та недоліків такої онлайн-форми навчання. Насичена програма вебінару надала розуміння того, що насправді криється за поняттям «онлайн-освіта» та чи варто остерігатися цього «звіра».

Спікери заходу: - Алла Клименко. Провідна лайф-тренерка, коуч, мотиваційна спікерка. Її проєкти Upgrade yourself, Level Up, Dream Year та інші надихають людей на самовдосконалення. Також Алла Клименко є співавторкою книги «Додай мене у друзі» та авторкою щоденників «Thank you Dairy» та «My Self Journal».

  • Валерія Заболотна. Ректор Академії DTEK. У 2018 та 2019 роках увійшла в сотню найвпливовіших українок за версією журналу «Фокус». Керує унікальною IT-школою UNIT Factory. Директорка організаційного розвитку інвестиційно-девелоперської компанії UDP, керівниця освітніх проєктів KFund, засновниця альтернативної школи «Generation 22».

  • Володимир Найдюк. Співзасновник EscapeLAB, власник британського центру з вивчення англійської мови для дітей, студентів та дорослих British Study Centres Ukraine та агентства з освіти за кордоном VLAD Education.

  • Ірина Горова. Бізнесвумен, співвласниця групи компаній «MOZGI GROUP»,співзасновниця продюсерського центру «MOZGI Entertainment». Виховує двох дітей.

  • Лєра Бородіна. Засновниця Oh my Look & Lavla.official, співвласниця G.bar.kiev & Sododo.official. Мама двох доньок.

Вони обговорили виклики, пов’язані з переходом на онлайн-навчання, додаткову освіту та як утримати увагу дитини під час онлайн-навчання.

– Традиційне навчання точно буде трансформуватися, але на жаль це відбувається повільно. Багато дітей змушені навчатися додатково через інші можливості. Адже ми живемо у світі, в якому все швидко змінюється. Пам’ятайте: діти мають набирати той пул навичок, які зараз для них необхідні. Це має бути практично та відповідати часу, – зауважив Володимир Найдюк, співзасновник EscapeLAB.

Подібну стратегію якраз і обрали такі ініціативи, як EscapeLAB, Code Club Україна. І також активно переходять в онлайн, щоб мати можливість вийти на широку аудиторію. А найважливіше, що сьогодні потрібно зробити батькам – підтримати в дітях бажання навчатися, вважає Валерія Заболотна, ректор Академії DTEK:

– Не треба боятися пропустити якийсь предмет або тему в певний момент. Головне – не вбити бажання та навички вчитися. Якщо дитина в цей час приділяє багато уваги цікавій їй теми, наприклад, курсам з відеомонтажу, в неї автоматично підтягується геометрія, якщо програмуванню – логічне мислення й математика.

Цікавим інсайтом, сформованим в ході виступів експертів, поділилася Лєра Бородіна, засновниця Oh my Look & Lavla.official:

– Для розвитку таких скілів у дитини можна знайти молодого спеціаліста, що із запалом та зрозумілою мовою розповість про це, навчить. І ця інформація та навички засвоюються ефективніше, ніж в академічній школі!

Саме тому для ефективного навчання дітей програмуванню ініціатива Code Club вже давно співпрацює з менторами, тобто спеціалістами галузі або студентами. Це волонтери, в очах яких горить справжній інтерес до своєї спеціальності, жага безкорисно поділитися знаннями. Це новий етап розвитку освіти та нова культура менторства в Україні!

Повне відео дискусії