Як діти змінюють світ за допомогою IT: результати конкурсу «Моя професія майбутнього»

Як діти змінюють світ за допомогою IT: результати конкурсу «Моя професія майбутнього»

Нещодавно Code Club Україна разом з компанією TAS Life провели масштабний конкурс «Моя професія майбутнього» для дітей. Він об'єднав понад 200 учасників зі всієї України. Протягом трьох місяців діти підвищували власні скіли в IT та працювали над конкурсними проєктами. Змагання стартувало у березні, а грандіозний фінал ми провели у червні. Діти змогли поміркувати над своїм майбутнім та вибором професії й головне – отримати можливості для їх втілення. Призовий фонд конкурсу склав понад 10 мільйонів гривень!

– Ми прагнули створити конкурс, який спонукатиме дітей подумати про своє майбутнє, поміркувати над професією й тим, яких навичок і якої освіти вона потребує. А подарунки допоможуть забезпечити реалізацію цих мрій, – розповідає Анна Дерев'янко, операційна директорка Code Club Україна.

І дитячі конкурсні проєкти вразили! Юні айтішники намагалися не стільки продемонструвати свої навички та знання, скільки показати, як їх можна застосовувати вже сьогодні, щоб зробити світ кращим.

Загалом було зареєстровано 163 конкурсних роботи, з них журі визначило 12 фіналістів. До суддівської комісії ми запросили експертів зі сфер IT, освіти та інвестицій: Sigma Software Group, Atom Space, AUTODOC, TAS Life, DataArt.

Надзвичайно цікаво дивитися, що діти можуть придумати, використовуючи програмування. Це новий вид творчості! Конкурс же дає дітям можливість розкрити себе та відчути, що можна робити круті штуки за допомогою IT, – відзначає Вадим Васильєв, Senior software developer/TeamLead в Sigma Software Group.

Фінал з презентаціями відбувався у прямому ефірі!

Обирати кращих з кращих нам було дуже складно, відчувалася величезна відповідальність. Всій команді хотілося взяти участь в реалізації цих дитячих проєктів.

– Такі заходи дуже важливі для дітей, адже спонукають зосередитися на конкретній меті та будувати шлях до її досягнення. Крім того, змагання вчать витримувати конкуренцію, практикувати креативність, самопрезентацію, приймати перемогу або поразку. Будь-який результат надає змогу оцінити свої сильні та слабкі сторони, пропрацювати їх. Я захоплююся креативністю дітей, їхній приклад та роботи надихають, – коментує Анна Передерій, QA Automation Engineer в DataArt.

Юні кодери мріють стати біоінженерами, архітекторами розумних міст, розробляти програми для вивчення мов, програмувати безпілотники, за допомогою технологій лікувати, рятувати людей, робити їх життя комфортним, безпечним та змістовним.

– Це було надскладно – обирати переможців! В кожному з цих проєктів хочеться взяти участь. В такому майбутньому, змальованому нашими учасниками, хочеться жити. Діти – ви просто нереальні, – зазначає Роман Бабич, керівнику з розвитку проєктів Партнерської мережі TAS Life.

Були оголошені лідери в чотирьох категоріях

Переможцем номінації «Scratch-новачок» (8-9 років) став Ярослав Юшко з Харкова. 2 місце – Панасюк Дарина, Полтава. 3 місце – Мащенко Анна, Київ.

Перше місце номінації «Scratch-базовий, Scratch-просунутий» (10-12 років) посіла Аліса Жушман із Жовтих Вод, Дніпропетровська область. 2 місце – Ковальов Данило, Одеса. 3 місце – Рекретюк Георгій, Одеса.

Золото номінації «HTML/CSS, Python» (12-14 років) дісталося Марині Городенчук з Києва. 2 місце – Гомжин Тімур, Кривий Ріг. 3 місце – Пономарьов, Маріуполь.

Перемогу в номінації «HTML/CSS, Python» (15-16 років) завоювала Юлія Новікова з Кам'янського, Дніпропетровська область. 2 місце – Сатанівський Андрій, с. Мотижин. 3 місце – Гураль Степан, Рогатин.

Переможці отримали накопичувальні вклади до 18-річчя у розмірі 100 000 гривень від компанії TAS Life. Також всі фіналісти отримали сертифікати страхування здоров’я на загальну суму в 10 млн гривень. Цінні подарунки досталися й менторам, які допомагали конкурсантам втілювати свої проєкти.

Світ очима переможців конкурсу

Україна має прекрасне майбутнє, адже у нас підростає чудове покоління добрих, талановитих та креативних дітей. Вони мріють зробити світ кращим, допомагати людям, рятувати життя безпілотниками та нести знання за допомогою IT.

Тому ми хотіли поділитися тим баченням та думками юних учасників конкурсу, які вразили команду Code Club Україна та журі. Ось тільки декілька з них:

Переможекь конкурсу Ярослав Юшко, 9 років:

– Мене дуже цікавить професія регулювальника дронів. Я вважаю, що вона буде дуже важливою. Я зможу з легкістю допомагати людям, які цього потребують, знаходячись в будь-якій точці світу. Планую використовувати дронів як кур’єрів. Як тільки мені надійде сигнал про допомогу, я одразу ж направлятиму туди дрон з необхідними речами. І жодні дорожні пробки не завадять дрону прилетіти якнайшвидше та принести ліки для порятунку життя! Також дронів можна буде використовувати для доставки різних речей, особливо у важкодоступні та віддалені місця планети. Це значно скоротить час для доставки життєво необхідних речей.

Переможниця конкурсу Юлія Новікова, 16 років:

– Своїм проєктом я хотіла донести усім, що треба вчити не тільки рідну мову, а й мови різних народів. Бо кожна є дуже цікавою та красивою. Моя програма зроблена у Python і створена для людей, які вивчатимуть різні мови з нуля. Після закінчення школи я планую подорожувати світом, щоб дізнатися багато цікавого, і вкласти це у свою програму. Моя мрія – стати розробником програм для перекладу з різних мов. Тобто, комп’ютерна лінгвістика.

Фіналіст конкурсу Артем Пономарьов, 11 років:

– Я мрію стати архітектором та програмістом. Хочу створювати й програмувати розумні міста, в яких кожному буде комфортно жити. Мрію почати зі свого міста – Маріуполя. Тому вже шукаю покинуті будівлі й планую, як їх можна модернізувати.

Фіналіст конкурсу Андрій Сатанівський, 15 років:

– Декілька років тому я загорівся бажанням зробити сайт для реклами власного проєкту в популярній грі. Але на той час в мене не було навичок програмування, я не мав потрібних знань, щоб втілити мрію. На щастя, батьки записали мене на курс HTML/CSS до Code Club Україна. І я зміг власноруч зробити сайт-візитку, це наблизило мене до реалізації кінцевого задуму. На конкурсі я хочу показати, що можна зробити, використовуючи навички кодування! А у майбутньому прагну стати розробником вебсайтів та мобільних додатків.