Команда учнів Code Club Україна завоювала бронзу конкурсу ITalent. Obozrevatel

Команда учнів Code Club Україна завоювала бронзу конкурсу ITalent. Obozrevatel

Маємо чим пишатися! Команда Code Club Україна «Веселий програміст», до якої увійшли учні з Києва, Одеси та Харкова, завоювала бронзу VII сезону конкурсу ITalent. Obozrevatel.

Нашій збірній під керівництвом ментора з Жовтих Вод Миколи Васильковського вдалося не тільки вийти у фінал конкурсу, а й посісти третє місце. Це Амалія Філатова, учениця 6 класу Харківської спеціалізованої школи № 156, Георгій Єрков, учень 6 класу школи «Альтернатива» з Харківської області, Iгор Хлопяк, учень 4 класу школи №169 з Києва.

Відзначимо, iTalent – це перший та найбільший в Україні конкурс з ІТ проєктів та кіберспорту серед молоді віком до 18 років. Суддями виступають кращі фахівці провідних ІТ компаній країни, а участь в конкурсі вже взяли понад 6000 дітей!

Серед кращих з кращих свої зірочки цього року запалили і юні кодери з Code Club Україна! Учасники команди спробували реалізувати на платформі Скретч класичний варіант відер-гри «Арканоїд» і їм це вдалося. Окремо варто відзначити майстерність дітлахів у презентації свого проєкту.

Команда Code Club Україна пишається досягненнями наших учнів та висловлює вдячність менторові, який зміг зацікавити дітей вивченням IT та участю в конкурсі! Адже це багато годин роботи, яка вимагає знань, вмотивованості та зосередженості.

Микола Васильковський – професійний програміст-розробник. У віці 70 років він продовжує займатися улюбленою справою, але вже викладаючи дітям. Вже третій рік Микола Павлович виступає ментором Code Club Україна.

– У 2018 році я завершив професійну діяльність програміста-розробника, яка тривала 45 років. З'явилася ідея спробувати себе в ролі наставника для дітей у світі програмування. Виявилося, що спеціально для дітей група вчених в MIT придумала інструмент під назвою Scratch. Його завдання - навчити дитину алгоритмічного мислення в ігровій формі. Дійсно, Scratch включає повноцінний набір команд, засвоєння яких дозволяє дітям оволодіти основами алгоритмізації і програмування на такому рівні, від якого легко перейти до вивчення іншої мови програмування. Також там можна створювати різноманітні проєкти: мультфільми, цифрові історії, ігри, освітні ресурси (посібники для навчання), тести, симулятори, інтерактивні відеоігри, – розповідає ментор.

Бронза iTalent – це не перша перемога його учнів. Восени 2019 року проєкт від Code Club «Равлик» став переможцем III фестивалю Scratch-проєктів. Наступного року проєкт «Magic triangle» отримав звання суперпереможця IV фестивалю Scratch-проєктів.

– Раджу моїм колегам-волонтерам активно брати участь в різних конкурсах, - відзначає Микола Васильковський. – Це допомагає дітям розкрити здібності й таланти; вчить працювати, ставити перед собою цілі та досягати їх; сприяє розвитку як лідерських якостей, так і прагнення до саморозвитку; сприяє згуртуванню сім'ї. Батьки завжди в міру сил допомагають учневі, всією родиною вболівають за нього, долучаються до спільної діяльності!