
Команда учнів Code Club Україна завоювала бронзу конкурсу ITalent. Obozrevatel
Маємо чим пишатися! Команда Code Club Україна «Веселий програміст», до якої увійшли учні з Києва, Одеси та Харкова, завоювала бронзу VII сезону конкурсу ITalent. Obozrevatel.
Нашій збірній під керівництвом ментора з Жовтих Вод Миколи Васильковського вдалося не тільки вийти у фінал конкурсу, а й посісти третє місце. Це Амалія Філатова, учениця 6 класу Харківської спеціалізованої школи № 156, Георгій Єрков, учень 6 класу школи «Альтернатива» з Харківської області, Iгор Хлопяк, учень 4 класу школи №169 з Києва.
Відзначимо, iTalent – це перший та найбільший в Україні конкурс з ІТ проєктів та кіберспорту серед молоді віком до 18 років. Суддями виступають кращі фахівці провідних ІТ компаній країни, а участь в конкурсі вже взяли понад 6000 дітей!
Серед кращих з кращих свої зірочки цього року запалили і юні кодери з Code Club Україна! Учасники команди спробували реалізувати на платформі Скретч класичний варіант відер-гри «Арканоїд» і їм це вдалося. Окремо варто відзначити майстерність дітлахів у презентації свого проєкту.
Команда Code Club Україна пишається досягненнями наших учнів та висловлює вдячність менторові, який зміг зацікавити дітей вивченням IT та участю в конкурсі! Адже це багато годин роботи, яка вимагає знань, вмотивованості та зосередженості.
Микола Васильковський – професійний програміст-розробник. У віці 70 років він продовжує займатися улюбленою справою, але вже викладаючи дітям. Вже третій рік Микола Павлович виступає ментором Code Club Україна.
– У 2018 році я завершив професійну діяльність програміста-розробника, яка тривала 45 років. З'явилася ідея спробувати себе в ролі наставника для дітей у світі програмування. Виявилося, що спеціально для дітей група вчених в MIT придумала інструмент під назвою Scratch. Його завдання - навчити дитину алгоритмічного мислення в ігровій формі. Дійсно, Scratch включає повноцінний набір команд, засвоєння яких дозволяє дітям оволодіти основами алгоритмізації і програмування на такому рівні, від якого легко перейти до вивчення іншої мови програмування. Також там можна створювати різноманітні проєкти: мультфільми, цифрові історії, ігри, освітні ресурси (посібники для навчання), тести, симулятори, інтерактивні відеоігри, – розповідає ментор.
Бронза iTalent – це не перша перемога його учнів. Восени 2019 року проєкт від Code Club «Равлик» став переможцем III фестивалю Scratch-проєктів. Наступного року проєкт «Magic triangle» отримав звання суперпереможця IV фестивалю Scratch-проєктів.
– Раджу моїм колегам-волонтерам активно брати участь в різних конкурсах, - відзначає Микола Васильковський. – Це допомагає дітям розкрити здібності й таланти; вчить працювати, ставити перед собою цілі та досягати їх; сприяє розвитку як лідерських якостей, так і прагнення до саморозвитку; сприяє згуртуванню сім'ї. Батьки завжди в міру сил допомагають учневі, всією родиною вболівають за нього, долучаються до спільної діяльності!