Тренінг «Менторство в Code Club»: досвід, лайфхаки та поради

Тренінг «Менторство в Code Club»: досвід, лайфхаки та поради

6-7 лютого разом з Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника ми вперше провели спільний тренінг «Менторство в Code Club»! Аудиторією онлайн-заходу стали ментори Code Club Україна – нові та наші постійні викладачі, а також ті спеціалісти, хто хотів би долучитися до нашої команди, але ще не встиг цього зробити! Загалом слухачами тренінгу стали понад 60 учасників!

Спікерами заходу вмступили: Анна Дерев'янко, операційна директорка Code Club Україна Анастасія Попова – методологиня Code Club та R&D Координаторка EscapeLAB Олеся Власій – куратор Code Club Івано-Франківськ, доцент ПНУ Ольга Дудка, координатор Code Club PNU, доцент ПНУ

Вони розповіли про діяльність, навчальні програми, підходи до викладання Code Club та можливості онлайн-навчання. Експерти детально обговорили наступні теми:

Чи можливе навчання без оцінок? Навчання онлайн: обмеження чи можливості? Хто може стати ментором чи учнем? Як керувати хаосом на заняттях?

Окрему увагу приділили темі організації безпечного освітнього середовища в умовах онлайн навчання, адже напередодні всесвітнього Дня безпечного інтернету і в умовах пандемії це питання постає особливо гостро.

Досвідом викладання і особистими лайфхаками поділилися наші досвідчені ментори: Леся Степанченко (Івано-Франківськ), Оксана Сторож (Львів), Артем Чорнобровкін(Одеса), Вікторія Глущенко (Одеса).

– Ментор – це не професія і не посада, це стан душі. Вони – не строгі наставники чи контролери, це друзі та помічники. Менторів Code Club Україна об'єднує одне велике бажання – ділитися з дітьми знаннями у неформальній атмосфері, показувати їм нові можливості програм, які похапцем вивчаються або й не вчаться в школі. Часто шкільна програма не встигає за жагою учнів до знань. І Code Club тут дуже допомагає. Тим паче, що діти мають можливість навчатися безкоштовно, – ділиться Олеся Власій, куратор Code Club Івано-Франківськ, доцент ПНУ.

Спілкування з дітьми – це завжди вибухово і непередбачувано, підкреслює вона, і водночас мило і душевно. Особливо, коли вас не обмежують рамки формальної освіти. Коли освіту уявляєш як океан можливостей, комфортного спілкування і взаємної підтримки, поряд з обов'язковою працею і навчанням для досягнення цікавого результату, – ти готовий стати ментором в Code Club.

– На сучасних дітей не діє слово ТРЕБА, – додає Оксана. – Учні починають розуміти: хочеш – зробиш проєкт, не хочеш – не зробиш, але тоді і не навчишся самостійно робити такі штуки, як твій друг, чи тебе не візьмуть в команду. Такий підхід потроху змінює ставлення дітей до навчання. Вони розуміють особисту відповідальність. А заохочення до роботи в команді, відповідальність не лиш за себе, а за друга, у якого щось не виходить, – потроху привчає до командного духу та згуртованості. А ці навички – одні з ключових, які вимагаються від людини в сучасному суспільстві. Це не навчання суто програмуванню... Це навчання щирим людським стосункам через програмування!