Кредити на навчання у ВНЗ з кожним роком будуть все актуальнішими в Україні

Кредити на навчання у ВНЗ з кожним роком будуть все актуальнішими в Україні

Це більше залежить від державних реформ в системі освіти, а не від банківських програм. За оцінками експертів, вартість контрактного навчання найближчими роками буде істотно зростати, пояснює Борис Рафалович, Директор Департаменту роздрібних продажів ТАСКОМБАНК:

- У Міністерстві освіти мають намір привести вартість навчання студентів-контрактників до фактичних витрат університетів на навчання одного студента. Відбуватиметься процес поступово: у 2020 році ця сума становила 60% від держфінансування на 1 студента в університеті, а до 2022-го вона повинна складати вже 80%. У зв'язку з цим, ми не виключаємо, що кредити на навчання вже з наступного року матимуть більший попит.

А от кредитування шкільної освіти в цілому в Україні немає. Практично всі, хто хоче вчити дітей в платних школах, мають можливість самостійно оплачувати навчання. Переважно українські діти отримують безкоштовну освіту в звичайних школах. Водночас батьки часто звертаються за кредитами з метою зібрати дитину в школу. Наприклад, придбати планшет або телефон, рюкзак, шкільну та спортивну форму, навчальне приладдя і книги.

Одночасно з розвитком практики надання кредитів на освіту, ТАСКОМБАНК активно підтримує якісну безкоштовну освіту для дітей. Яскравий приклад - партнерство з Code Club Україна, відзначає Борис Рафалович:

- Завдяки нашій співпраці тисячі школярів з різних міст України отримують можливість в ігровій формі безкоштовно навчатися комп'ютерної грамотності, відкривати для себе секрети програмування і втілити свою мрію в майбутньому. Ми щиро радіємо успіхам талановитих дітей і бажаємо кожному реалізувати власні цікаві проєкти й, можливо, зробити перші кроки в майбутній професії.