Що допоможе посилити моду на інтелектуальне волонтерство?

Що допоможе посилити моду на інтелектуальне волонтерство?

Аліна Щербина, керівниця Code Club Україна, розповіла про те, як популяризувати такий незвичний для України формат, як інтелектуальне волонтерство - безкоштовну допомогу своїми професійними навичками іншим.

Слово "волонтерство" добре знайоме кожному і зазвичай має на увазі добровільну безоплатну допомогу, яку людина дає іншій особі.

За останні роки діапазон форм волонтерства значно розширився. Власне, як і коло адресатів допомоги. Сьогодні волонтери допомагають не тільки тим, кому це конче потрібно. Вони не тільки забезпечують тих, хто потребує, теплом, одягом та їжею, переселенців - житлом і роботою, сиріт - турботою і увагою. Поряд зі звичними для нас проявами волонтерської діяльності існує інтелектуальне менторство.

Саме поняття інтелектуального волонтерства зародилося ще в середині минулого століття в США. Ви могли чути про нього в американських фільмах, де, наприклад, часто фігурують безкоштовні адвокати.

Інтелектуальний волонтер - той, хто безкоштовно допомагає своїми професійними навичками іншим. На Заході такий формат pro bono дуже розвинений, він допомагає вирішувати серйозні стратегічні завдання для різних компаній.

А ось в Україні цей напрям досі залишається поза масовою увагою. Хоча в країні вже існують цілі компанії, як, наприклад, IT Academy, де все зав'язано на менторство як всередині компанії, так і за її межами, або ТАСКОМБАНК і TAS Life, які роками підтримують волонтерські ініціативи з навчання дітей.

Багато установ різних напрямків діяльності займаються наставництвом, безкоштовно консультують і навчають. При цьому їх представники розуміють, що моду на інтелектуальне волонтерство потрібно посилювати.

Не все ставало популярним за хвилину. Наприклад, діаманти не завжди були найпопулярнішими дорогоцінностями для обручок. Це сталося тільки в XIX столітті, коли грамотні маркетологи компанії De Beers обіграли камені як символ любові, зі слоганом "діаманти - це назавжди". Тому, можливо інтелектуальному волонтерству просто не вистачає впізнаваності?

Мені близька думка Флоріна Бічера, CEO ucode IT Academy. Під час всеукраїнського мітапа "Менторство як тренд" від мережі волонтерських клубів кодування для дітей Code Club Україна Флорін висловив думку про те, що в нашій країні слід створити платформу, де хтось буде шукати ментора, а хтось ним стане. Адже для того, щоб популяризувати напрямок менторства, потрібно створювати можливості, розповідати людям, що це таке і як взагалі існує.