“Професійний патріотизм”: як перетворити менторство на тренд

“Професійний патріотизм”: як перетворити менторство на тренд

17 жовтня у Києві в Ramada Encore Kyiv відбувся офлайн-мітап “Менторство як тренд”, ініціатором якого виступила мережа волонтерських клубів кодування для дітей Code Club Україна за підтримки ТАСКОМБАНК. Під час заходу фахові спеціалісти різних галузей з великим досвідом як менторства, так і волонтерства, обговорили, як можна змінити ставлення суспільства до менторства і популяризувати цей напрямок діяльності в Україні.

Учасники мітапу “Менторство як тренд” на власних прикладах довели, що ця діяльність неабияк впливає на рівень освіти в цілому. Зважаючи на міжнародний досвід, Україна лише на початку цього шляху, але має всі шанси розвинути менторство до рівня Європи та США.

_“Я впевнений, що менторство — це про високі цінності, про допомогу і бажання ділитися знаннями. Аби популяризувати цей напрямок, потрібно створювати можливості, розповідати людям, що це таке і що воно взагалі існує. Можливо, варто створити платформу, де хтось шукатиме ментора, а хтось ним стане”, - _зауважив Флорін Бічер, Chief Executive Officer at ucode.

“Мені близька фраза “що віддав, те твоє”. До того ж, я вірю в закон десятини. Тобто 10% ти маєш віддаєш. Неважливо, що це буде, але час та знання — це також цінний ресурс”, - додала Анастасія Давидова, посол в Україні One Young World, комерційний директор Cityconsult Development.

“У своїй викладацькій діяльності я керуюся принципом, що потрібно давати не рибу, а вудочку. Таким чином — ділитися знаннями, які стануть у нагоді в майбутньому. Як казав засновник Alibaba Group КНР Джек Ма, “найбільша втіха для вчителя — це успішний учень”. І це дійсно так. Врешті-решт, у компанії ми дійшли висновку, що змінювати розуми українців потрібно не у зрілому віці, а варто починати працювати з головами в дитинстві, - зазначила Лідія Пащук, президент K.Fund, керівник та член Наглядової Ради Школа малого і середнього підприємництва, сертифікований викладач Чартерного інституту маркетингу (CIM, Chartered Institute of Marketing, Великобританія), доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка. - Менторство — це професійний патріотизм. Коли ти закрив базові свої професійні потреби, виникає потреба ділитися”.

Серед спікерів заходу, частина якого відбулась у форматі панельної дискусії, були:

  • Аліна Щербина – керівниця проєкту Code Club Україна, операційний директор IT-ком'юніті WTECH Ukraine, виконавчий директор Одеського міжнародного кінофестивалю
  • Анна Дерев`янко – операційна директорка Code Club Україна, co-founder та СEO освітнього tech простору для підлітків Atom Space, співзасновник IT2School – ком`юніті волонтерів в Одесі
  • Костянтин Васюк – виконавчий директор Асоціації «IT Ukraine»
  • Анастасія Давидова – посол в Україні One Young World, комерційний директор Cityconsult Development
  • Флорін Бічер – Chief Executive Officer at ucode
  • Євгеній Удовиченко – координатор та ментор ІТ Академії, SoftServe
  • Лідія Пащук - президент K.Fund, керівник та член Наглядової Ради Школа малого і середнього підприємництва, сертифікований викладач Чартерного інституту маркетингу (CIM, Chartered Institute of Marketing, Великобританія), доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка

“Вже п’ять років Code Club Україна і ТАСКОМБАНК демонструють успішний приклад тандему бізнеса та освітньої сфери. Усі ці роки ми спостерігаємо за успіхом проєкту і 2020 рік став рекордним, адже за цей час в мережі вивчилися 10 тис. учнів. Можливо саме серед них є майбутній український Марк Цукерберг. Важливо розуміти, що інвестиції у знання — це не лише успішне майбутнє дітей, а й усієї країни, оскільки освічена нація — основа держави”, - зауважила Олена Стрюкова, директор київського регіону ТАСКОМБАНКу, генерального партнера проєкту Code Club Україна.

Ініціатором заходу стала мережа волонтерських клубів кодування для дітей Code Club Україна, яка безкоштовно навчає дітей комп’ютерній грамотності та кодуванню.