Найчастіші запитання

У вас є питання? Перевірте відповіді в наших FAQ's.

Загальні

Що таке Code Club UA?

У Code Club UA, ми вважаємо, що всі діти повинні мати можливість вчитися кодувати, незалежно від того, хто вони і звідки приходять на гурток.
Для цього, ми підтримуємо національну мережу волонтерів та викладачів, які працюють в безкоштовних гуртках кодування для дітей у віці 9-11 років, щоб будувати і ділитися своїми ідеями, вчитися йти новим шляхом.

Як це працює

У рамках нашого проекту волонтери навчають дітей кодувати в клубі програмування. Заняття проводяться після уроків або у вихiднi дні та є безкоштовними. Виглядає це так: раз на тиждень волонтери приходять до школи або іншого місця, наприклад, бібліотеки, клубу чи будинку дитячої творчості, і проводять годинне заняття, розраховане на реалізацію одного проекту.

Користуючись нашими програмами, діти швидко починають створювати комп’ютерні ігри, мультфільми та веб-сайти.

Який графік роботи клубу?

Код клуби, як правило, тривають протягом години і проходять щотижня протягом навчального семестру - але цей графік гнучкий для будь-якої локації.

Яке обладнання мені потрібно, щоб запустити гурток?

Більшість клубів починають із Scratch , доступ до якого здійснюється через веб-браузер, так що все, що вам потрібно для вашого клубу - мати доступ до ПК або ноутбука. Ви можете дізнатися більше про системні вимоги для Scratch (https://scratch.mit.edu/info/faq) на своєму веб-сайті, де ви також можете завантажити автономну версію. Для наших проектів Python, HTML і CSS, ми рекомендуємо використовувати Trinket (https://trinket.io/), щоб написати код, який може бути використаний в веб-браузері. Scratch і Trinket вільні для доступу.

Скільки коштує заняття в Code Club UA?

Всі наші матеріали і ресурси, доступні безкоштовно a наші волонтери викладають без будь-якої оплати!

З цієї причини, ми просимо, щоб діти не сплачували за навчання. Це є частиною нашої філософії - надати можливість всім дітям навчитися коду, незалежно від того, хто вони і звідки до нас прийшли.

Де я можу отримати підтримку?

Ви можете зв'язатися з нами за адресою: info@codeclubua.org - ми любимо спілкуватися!

Чи можу я зробити внесок в Code Club?

Так! Ми значною мірою покладаємося на пожертвування, щоб продовжувати рости і бути в змозі навчити програмуванню якомога більше дітей. Ви можете надати фінансову допомогу тут!

Для Викладачів

Загальну інформацію Ви можете знайти за посиланням.

Скільки часу я повинен викладати в Code Club?

Для того, щоб стати волонтером вам потрібен час, щоб викладати кожного тижня (гурток зазвичай триває одну годину) і переконатися, що все готово заздалегідь.

Ми вважаємо, що розумне мінімальне зобов'язання викладати в клубі - 12 тижнів, щоб дати дітям можливість дійсно поринути у світ програмування, але ми сподіваємося, що ви полюбите викладати в Code Club і будете з нами довгі роки.

Що робить волонтер

Волонтерство у Code Club означає, що раз на тиждень ви будете проводити годинне заняття з кодування у місцевій школі, бібліотеці або будинку дитячої творчості. Як голова місцевого клубу Code Club, ви маєте право використовувати для роботи зі школярами надані нами проекти і навчальні програми. На перших двох рівнях (terms) ми навчаємо дітей основ програмування на базі мови Scratch На третьому рівні ми вивчаємо HTML та CSS, а на четвертому займаємося Python.

Більше інформації щодо навчальних програм наведено нижче.

Code Club створювався як веселий та креативний клуб. Вміння кодувати – це приємний плюс до веселого перебування дитини в Code Club. Ви повинні стати прикладом для дітей, показавши їм свій ентузіазм і захоплення програмуванням.

Вибір місця

Ви можете скористатися нашими пропозиціями і працювати в школах, які вже мають домовленості з Code Club. Крім того, ви можете започаткувати Code Club у будь-якому місці, де дотримані правила безпеки дітей, де є комп’ютери. Усі ці умови є в школах, тому ми вважаємо школи найкращим місцем для проведення таких занять. Також можливі варіанти: бібліотеки, будинки дитячої творчості, музеї, офiси IТ-компанiй.

Що потрібно знати волонтеру

Зверніть увагу: щоб бути волонтером Code Club, ви повинні вміти програмувати. На першому рівні (term 1) ми пропонуємо дітям навчитися програмувати на Scratch, але далі рухаємося до більш складних мов – таких, як Python.

Волонтерство в Code Club може стати найкращою справою, яку ви зробите за найближчий рік. Але є кілька речей, які ви повинні знати, перш ніж погодитеся стати волонтером.

Кожне зайняття Code Club відбувається раз на тиждень і триває 1 годину.

Для викладання в українських школах волонтерам потрібно отримати медичну довідку про стан здоров’я. Також бажано мати диплом, що дозволяє вам займатись викладацькою діяльність.

Навчальні посібники українською мовою ви незабаром зможете завантажити з нашого сайту. Бажано, щоб кожен член клубу мав власний посібник, або, принаймні, на двох дітей був один комплект матеріалів.

Ми не дозволяємо волонтерам і школам брати плату за навчання кодуванню у Code Club. Code Club є безкоштовним для всіх. Це обов’язкове правило.

На початок

Для навчальних закладів та вчителів

Як започаткувати Code Club в моїй школі?

Знайдіть волонтера або зверніться за контактами волонтерів до нас.

Зустріньтеся з волонтером, домовтеся про час проведення занять та ймовірну кількість дітей у класі. Познайомте його з людиною, яка стане спостерігачем від школи. Переконайтеся, що в нього є медична книжка і він має достатній стаж роботи або відповідні знання, щоб займатися з дітьми. Перегляньте разом наші навчальні програми.

Розмістіть у школі оголошення про запис дітей до клубу і сформуйте групи з охочих.

Щоб зацікавити дітей, запросіть вашого волонтера і влаштуйте установчу зустріч, щоб волонтер мав можливість розповісти школярам про те, чого він здирається їх навчити.

Переконайтеся, що волонтер має все необхідне для проведення повноцінних занять з дітьми.

Пошукайте серед шкільних вчителів: раптом хтось з ваших колег – викладачів інформатики, математики або фізики - цікавиться програмуванням і хотів би стати волонтером. У такому випадку ви можете просто зареєструвати свій клуб на карті і попросити вчителя зареєструватися у якості волонтера. Таким чином ви зможете самостійно долучитися до нашої спільноти.

Для викладачів

Я вчитель. Я хочу запустити клуб в моїй школі, і мені не потрібен волонтер. Що мені робити? Просто напишіть нам на електронну скриньку або зареєстуйтесь на нашому сайті і ми зв’яжемось з Вами найближчим часом.

На початок

Корисні посилання

На початок