У Кривому Розі відбувся лонч «Code Club 2020: Перезавантаження»

У Кривому Розі відбувся лонч «Code Club 2020: Перезавантаження»

У Кривому Розі з успіхом відбувся вже другий івент в рамках Code Club 2020: Перезавантаження. 7 березня експерти на власних прикладах показали дітям та батькам шлях до мрії – як стати IT-спеціалістом в Україні та частиною IT-ком`юніті.

Code Club Україна – всеукраїнська мережа клубів кодування для дітей 8-13 років, яка є офіційним представником британської ідеї Code Club. Наразі в нашій країні мережа налічує 766 груп, в яких за 6 років існування ініціативи програмуванню навчалися понад 10 000 дітей у 17 регіонах.

– Ми прагнемо зробити новий формат IT-освіти доступним для кожного. Існує безліч шляхів для розвитку в цьому напрямку, але для дітей 8-13 років безкоштовні програми є тільки у нас. І у 2020 році Code Club Україна оголосив Перезавантаження! Ми підсилюємо команду, створюємо для менторів-волонтерів програми мотивації, залучаємо нових партнерів і забезпечуємо якісну маркетингову підтримку. Програма лояльності для волонтерів дозволяє їм не тільки передавати власний досвід, а й отримувати перспективи для подальшого розвитку. Якісна та доступна освіта для дітей залишається основним фокусом Code Club. Паралельно з цим студенти-айтішники можуть пройти практику, отримати першу роботу і якісний нетворкінг. Для IT-компаній співпраця з Code Club – це реалізація соціальної відповідальності. Разом ми робимо істотний внесок в розвиток освіти для українців, – зазначила Аліна Щербина, керівник проєкту Code Club Україна, операційний директор IT-ком'юніті WTECH Ukraine, виконавчий директор Одеського міжнародного кінофестивалю.

Місцем проведення другого заходу в рамках Перезавантаження не випадково обрано Кривий Ріг, адже тут активно відкриваються нові безкоштовні клуби кодування для дітей.

– Code Club у Кривому Розі існує з 2017 року. Протягом трьох років понад 500 учнів пройшли навчання у місцевих клубах. Сьогодні з нами працюють 20 волонтерів, відповідно, 20 груп. Це небагато, і ми прагнемо, щоб ще більше спеціалістів долучилися до ініціативи й стали менторами. Для цього ми співпрацюємо з ВНЗ, IT-компаніями, навчальними закладами, – розповіла куратор Code Club Кривий Ріг Олена Тітова.

Зустріч дійсних та майбутніх учнів Code Club Україна, менторів-волонтерів, кураторів всього регіону з представниками IT-галузі гостинно приймав IT HUB Coworking. Понад 50 гостей зібралися на майданчику першого у Кривому Розі простору у форматі «гнучких офісів». Саме таким локаціям для занять клубів програмування надаватиме перевагу оновлений Code Club Україна.

– IT-Cluster – це спільна робота багатьох партнерів. І ми разом зараз можемо навчатися, здобувати знання та отримувати нові професії, – відзначив Артем Карявка, засновник компанії та онлайн-платформи LivaRava, засновник першого в Україні хакерспейсу, голова спілки Kryvyy Rih IT-Cluster – співорганізатора заходу. – Ейнштейн колись сказав: «уява важливіша за знання». І хоча я все життя присвятив пошуку знань і їх систематизації, це правда. Тому раджу більше цікавитися тим, що ви бачите навколо. Вивчати зовнішній світ. Робити те, що подобається, і врешті це дає натхнення, щоб розвиватися. На лончі кодклабівці отримали унікальну можливість пройти весь шлях в індустрії програмування – від студента до успішного спеціаліста. Всього за декілька годин ІT-галузь стала ближчою й зрозумілішою для дітей та їхніх батьків завдяки цікавим виступам наших спікерів.

Нікіта Шевців, Mobile developer компанії SooprIT, студент магістратури Криворізького національного університету розповів про 7 помилок на шляху до успіху. Ігор Шелевицький, доктор технічних наук, завідувач кафедри інформаційних технологій і моделювання КЕІ КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, пояснив, що таке ІТ, і як готують програмістів. Аліна Щербак, керівник проєктів компанії Syntech Software, розповіла про роботу IT Project Manager. Артем Карявка поділився власним шляхом в ІТ. Євгеній Піцик, директор Дніпровського регіону АТ «ТАСКОМБАНК» – головного партнера Code Club Україна, присвятив виступ темі «IT в банку – люди, які роблять фінанси зручними».

– Ми впевнені, що інвестиції в знання – це інвестиції не тільки в успішне майбутнє українських дітей, а й в успішне майбутнє нашої країни. Соціальне партнерство «ТАСКОМБАНК» і Code Club UA – позитивний приклад об'єднання зусиль бізнесу і представників освітньої сфери. Ми повністю підтримуємо місію Code Club і будемо надавати всебічну підтримку його ініціативам і починанням. Вдячні викладачам, які на добровільних засадах навчають дітей. З їхнього боку – це неоціненний і благородний внесок в майбутнє підростаючого покоління, а якщо взяти вище – подальшого становлення України, як економічно і технологічно сильної європейської держави, – резюмує Євгеній Піцик.